AfroTuba – 4.11

AfroTuba Powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz korelacji z zamieszkałymi we Wrocławiu muzykami. Na sekcję rytmiczną składa się z czterech muzyków tj: zestaw perkusji afrykańskiej – bębny basowe dundun, bębny djembe, balafony oraz gitara basowa lub kontrabas. W sekcji dętej występują saksofony, trąbki i puzony w różnych kompilacjach. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Różnorodne punkty odniesienia oddaje energetyczna i zróżnicowana formuła muzyczna autorskich aranżacji.
Wyrusz w muzyczną podróż po zakamarkach globu z Afrotubą!
Zespół koncertuje od sześciu lat w kraju i za granicą w tym z udziałem afrykańskich wirtuozów instrumentalnych i wokalnych takich jak: Amadou Bangoura (Gwinea Conakry), Ablaye Bajie, Bouba Badjie, Ansumana Suso, Jalikebba Kuyateh, Yusupha Suso (Gambia), Moussa Coulibally (Burkina Faso).
Swoją afrykańską przygodę zgłębiają od kilkunastu lat u źródeł kultury perkusyjnej w Afryce Zachodniej (Burkina Faso, Mali, Gambia, Gwinea, Senegal). Tam żyją u griotów (strażnicy kultury i opowiadacze historii) doświadczają życia z przedstawicielami pradawnych kultur oraz uczą się od nich gry i śpiewu.
Oprócz występów muzycznych, regularnie prowadzą warsztaty gry na bębnach, tradycyjnych pieśni i tańca afrykańskiego. W prowadzone przez siebie działania wplatają wątki edukacyjne min. pokazy slajdów ze swoich podróży okraszonych interaktywną dyskusją, wystawa autentycznych przedmiotów użytku codziennego, biżuterii, ubrań i materiałów, lokalnej waluty i ciekawostek.

AfroTuba na Facebooku:
https://www.facebook.com/AfroTuba

Afrotuba na Youtube:
https://www.youtube.com/results?search_query=afrotuba

Kontakt:
Email: afrotuba@gmail.com
Telefon: 530 631 59

Back to Top