Kala Chillout Session vol. 2: Sitartronic & kpt. Majk – 17.10

Tomasz Orszulak – wrocławski muzyk, kompozytor, producent, multiinstrumentalista specjalizujący się w instrumentach strunowych. Nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych, od lat jest ściśle związany z wrocławską sceną muzyczną, współpracował także z wieloma twórcami z Polski i zagranicy, m.in. Eklektik Orkiestra, Sutari, Emam & Friends, Gendos, Ruso Sala, Pierre Bastien.

Twórca solowego projektu Sitartronic, członek folkowej grupy Pieśni Piękne, od 2007 roku związany z zespołem Małe Instrumenty, z którym nagrał 8 płyt, zagrał ponad 300 koncertów na wielu renomowanych festiwalach na całym świecie. W ramach projektu Małe Instrumenty – Samoróbka prowadzi także wraz z
Pawłem Romańczukiem warsztaty budowania nietypowych instrumentów muzycznych.

Projekt Sitartronic to z jednej strony kontynuacja dalekowschodnich muzycznych fascynacji, którą zapoczątkował lata temu w etno-jazzowym zespole Katar, ale też odpowiedź na rosnącą wewnętrzną potrzebę eksperymentu i poszukiwania nowych form ekspresji. Wykorzystując tradycyjny indyjski instrument sitar, inspiruje się klasyczną muzyką indyjską, ale stara się umieścić go także w kontekście innych gatunków muzycznych.
Bazę brzmieniową instrumentu poszerza przy tym o możliwości elektronicznego przetwarzania i zapętlania.
Można więc się spodziewać nietypowej, eklektycznej muzycznej podróży – dalekowschodnich melodii, polirytmicznych improwizacji, elektronicznych wariacji, które rozpłyną się w ambientowych pejzażach.

Tomasz Orszulak – sitar, guitar, live looping, electronics
Michal Litwiniec – hang, fujary i kto go tam wie co jeszcze

https://www.youtube.com/user/sitartronic
https://soundcloud.com/sitartronic
https://www.facebook.com/sitartronic/

Back to Top