Wernisaż wystawy Grzegorza „Cheeby” Walusia – 14.12

Druga z trzech wystaw cyklu „WY$PY” podsumowująca 7 miesięczny pobyt Cheeby w Indonezji.
Na wyspach Lombok, Flores i Bali gdzie mieszkał autor życie płynie zupełnie innym rytmem gdzie obok zatłoczonych przez turystów plaż, nocnych klubów i hoteli rozpościera się inny magiczny świat wypełniony hinduistycznymi obrzędami i legendami.
Autor przedstawia swoje wrażenia z tego świata, miesząjąc go ze światem współczesnym, technologią i wszechobecną pogonią za pieniędzmi, która tak bardzo przenika życie współczesnych wyspiarzy.Posługuje sie w tym obrazami, które zawierają liczne elementy sztuki ulicznej, abstrakcji, symboli hinduistyczych i zdań pisanych w sanskrycie.

Grzegorz „CHEEBA” Waluś – magister sztuki i pedagog, muzyk, wokalista i twórca tekstów, szerzej znany jako Cheeba, współzałożyciel zespołu Eastwest Rockers i kilku innych projektów muzycznych.

Studia artystyczne ukończył w 2001.r z dyplomem magistra sztuki. Jego pierwsze j wystawy miały miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu i w kilku klubach muzycznych.
Artysta prezentował również swoje prace podczas Swab Barcelona Art Fair w 2017 r. oraz w klubie „Supamolly” w Berlinie. We Wrocławiu jego prace pojawiły się na indywidualnych wystawach jako cykl
„Homisimia” we wrocławskim „Znasz Ich” – 2017,
„Złoty Trójkąt” w „Surowiec” w 2018 r.

W tym samym roku Cheeba zamieszkał na Bal, skąd przywiózł obrazy na wystawę z cyklu „WY$PY” przedstawiające ispiracje z życia mieszkańców wysp Bali, Lombok i Flores.
Pierwsze obrazy z cyklu „WY$PY” autor przedstawił w pazdzierniku br. w „Mango Mama Rynek”.
Część dochodu ze swoich prac przeznacza na wspieranie rodzin z Nepalu i Indonezji poszkodowanych przez klęski żywiołowe,

Podczas imprezy muzykę z każdej strony świata zagrają Dj Siwy , Cheeba i goście.

Back to Top