Breslauer Cocktail – 27.10

Band z miasta Wrocław. Z miasta które nigdy nie zasypia.
Breslauer Cocktail to międzynarodowy „postmodernistyczny kolektyw muzyczny” z Wrocławia.
Breslauer Cocktail to muzycznie odurzająca przejażdżka po dziedzictwie kulturowym tej części Europy.
Trzy kraje (Polska, Niemcy, Rosja), cztery narody (polski, żydowski, niemiecki i rosyjski) uczucia na dobre i na złe. Wszystko opowiedziane słowami i muzyką. Czasami kąśliwie, czasami delikatnie. W pełni dekadenckie w zabawie, w pełni wyrachowane w działaniu. Projekt jest kwintesencją zainteresowań twórców muzyką sprzed 80 lat oraz nowoczesnymi brzmieniami.
Aranżacje, które tworzą muzycy mają w sobie potężny ładunek umiejętnie dozowanej energii. Artyści uważają, że we współczesnym świecie muzyczne granice się zacierają, a kody kulturowe sprzed lat można na nowo interpretować.
Ta wyjątkowa mieszanka dała zupełnie nową wartość muzyczną.

Natalia Nikolska – voc
Ma rosyjsko – fińskie korzenie, mieszkanie w Moskwie i od niedawna polski paszport. Nasz wspólny znajomy powiedział, że jej głos jest dowodem na to, że podróż w czasie jest możliwa. Zawsze ma w zanadrzu o trzy pytania więcej niż inni. Chętniej rozmawia o operowych librettach niż o sekwencjach świateł na skrzyżowaniach. Śpiewa w czterech językach. Natalia jest inna niż wszystkie pozostałe Natalie świata!

Janusz Yano Wawrzała – perkusja
„Muzyczne dziecko” Ziggiego Stardust’a i Jarmily Šulákovej. „Mentalny wnuk” Frank Zappy. Współpracował z wieloma artystami scen wszelakich. Między innymi „układał dźwięki” z żydowską piosenkarką Bente Kahan, „podbatutowywał” się u Krzysztofa Pendereckiego, „jazzował” Misa Criolla z Markiem Bałatą i zespołem Sierra Manta.
Zawsze wybiera życiowe ścieżki pełne pokrzyw i kosmicznych meteorytów. Od lat związany z zespołem Chudoba i Vratch z Wrocławia. Main Brain Breslauer Cocktail od zarania.

Szymon (d’) Danis – keys & programming
Nasz producent i sceniczny Pan Elektronik. Podobno od małego wystukiwał rytm chochlą kuchenną a w pierwszy klawisz stuknął na Atari PC 3. Od lat nieustannie pozytywnie zapętlony w dźwiękach, które wymyśla. Producent i wokalista, dotychczas związany z formacjami takimi jak CO.IN., Bipolar Bears, IdiotHead. Na płaszczyźnie produkcyjnej „maczał palce” w wydawnictwach wielu artystów polskiej sceny (m.in. płyta Anima – Justyny Steczkowskiej ).
Nie rozmienia się na drobne, unika kompromisów, nie pracuje w trybie kopiarki biurowej. Dlatego tak dobrze nam się wspólnie tworzy.

Robert Kolebuk – gitary
Gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Ze swojej gitary potrafi wydobyć dźwięki nie występujące w przyrodzie. Jest typowym poszukiwaczem podwodnych dźwięków. Kolekcjonuje szumy trzcin i tataraków.

Jakub Klepczyński – puzon
Na co dzień członek orkiestry Filharmonii Sudeckiej a po godzinach szalony puzonista. Na scenie wulkan energii, na próbach niestrudzony rozsiewacz nut. Kuba to chodząca naturalna radość i dobry duch zespołu.

Bei Mir Bistu Shein – https://www.youtube.com/watch?v=4QqwFeCELPA

http://www.breslauercocktail.com/

Back to Top