Brzoska/Marciniak/Markiewicz – 16.05

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz – to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.
W styczniu 2018 roku ukazała się nasza debiutancka płyta zatytułowana „BRODZENIE” nakładem Fundacji Kaisera Soze z Lublina przy wsparciu i współpracy z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Płyta zbiera bardzo przychylne recenzje a zespół koncertuje już w całym kraju.

Płyta do odsłuchu: https://brzoskamarciniakmarkiewicz.bandcamp.com/releases

WOJCIECH BRZOSKA(1978) – Poeta, autor ośmiu książek poetyckich. Ostatnia – Jutro nic dla nas nie ma (2017) Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. w Sodobnost (Słowenia), Zeichen & Wunder (Niemcy), Cordite Poetry Review (Australia) oraz w licznych antologiach w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał dwie płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

ŁUKASZ MARCINIAK (1984) – gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki mieszkający w Katowicach. Współtworzył duo improwizowane Makemake grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazzu oraz muzyki kompozytorów współczesnych. Duo wydało dwie płyty: From the earth to the moon (2016) i Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io – trio grającym współczesną muzykę kameralną. W solowych działaniach pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje), wykorzystując w swojej grze także przestrzeń i oddech, łącząc je z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską, Kubą Sokołowskim, Jackiem Mazurkiewiczem.

MARCIN MARKIEWICZ (1977) – Trębacz, wokalista, autor muzyki i tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel zespołu KoNoPiAnS istniejącego od 1996 roku. Na koncie ma blisko 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą. Współtworzył wydawnictwa płytowe, nagrywa gościnnie. Spontaniczność, improwizacja i energia sceny to jego żywioł. Animator kultury. Fotograf. Listonosz.

Back to Top