Nut Cane – 7.10

Nut Cane – czyli Marek Kocoń, ur. 16-09-1975r. w Warszawie, od 3 lat mieszkaniec Sokołowska. Muzyk samouk, multi-instrumentalista, wokalista, producent muzyczny, realizator dźwięku. W latach ’90-’99 mieszkał w Kanadzie, po czym wrócił do Polski, aby na dobre rozpocząć swoją muzyczną przygodę. W roku 2000-’01 jako Pandemonium Bong grał psychodeliczno-transowe live-acty, podczas imprez organizowanych przez warszawski kolektyw DJ-ski Hallabanacha. 2001-’02 to kontynuacja zainteresowań muzyką elektroniczną, w składzie industrialno-elektronicznego zespołu Qriozum. W 2003 roku powołuje do życia duet diszobabaa. Własnym sumptem wydają płytę, która przez lata zyskuje statut niemalże kultowej. W 2006 zawiesza działalność diszobabaa i wraz z dwoma członkami Lao Che (z którym występował podczas trasy promującej album „Gospel”) zakłada rockowy zespół Frutti di Mare (Open Sources rec.)
2009-’11 to współpraca z jednym z najlepszych krajowych producentów muzycznych – Markiem Dziedzicem (np.Mela Koteluk, Ballady i Romanse, Sorry Boys). Pod szyldem Bob Cowbell, nagrywają kilkanaście utworów, które zostają użyte w sztuce dramatycznej Teatru na Woli „Trzy Siostrzyczki Trupki”, w reżyserii Macieja Kowalewskiego. W 2013r. nawiązuje spontaniczną współpracę on-line, z amerykańskim wolakistą/raperem Anthony Mills’em a.k.a Wild Cookie, tworząc projekt Mz.Klyio (Asfalt Rec.), gdzie, głównie polski funk z lat 60’tych, spotyka psychodeliczny amerykański wokalny flow. Tworzy też pod szyldem Nut Cane’s Neptune Nation. Obecnie koncertuje solo z gitara akustyczną.
Jego twórczość charakteryzuje eklektyzm gatunkowy oraz punkowo-eksperymentalne podejście do tematu – czy to w luźnych formach transowych czy też piosenkowych, łączenie elektroniki z instrumetami, czyli ogólnie rzecz ujmujac – wszelkie działania które dążą do przełamywania skostniałych kanonów muzyki. Stawiając współpracę z innymi, podobnie myslącymi muzykami, zawsze przyjmuje jako punkt honoru postawę non-komformisty.

Linki:
http://nutcane.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/nut-cane

Back to Top