Wernisaż wystawy prac Agnieszki Lisowskiej „Osobowości”

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu gdzie mieszka, pracuje i tworzy. Pochodzi z Nowogardu. Rocznik 1980.
Tworzę głównie na papierze, gdyż rozumie mnie jak nikt i bez oporów przyjmuje to, co na niego nanoszę. Jego tekstura i sposób w jaki odbiera pociągnięcia pędzlem powodują, że efekt jest natychmiastowy. Maluję farbami akrylowymi. Praca powstaje bardzo szybko, bez zbędnego zastanawiania się. To się po prostu dzieje.
Tworzę mocne i intensywne, malarskie osobowości, stosując oszczędne środki wyrazu z dużą dawką ekspresji koloru. Zawieszone w bezprzestrzeni tła, gdzie forma i kolor wyprzedzają myśl kompozycyjną i uwieczniają także to, co niewidzialne, z pozoru ukryte i nieoczywiste.
W kreatywności chodzi o dwie sprawy: o to jak myślimy i o to jak przetwarzamy tę myśl na rzeczywistość. Każda praca jest aktem interpretacji zarówno mojego wewnętrznego, jak
i zewnętrznego świata. Tutaj się uzewnętrzniam i tutaj jest cała prawda o mnie. Instynktownie szukam najbardziej sugestywnego sposobu na wyrażenie tej interpretacji. Obserwuję relacje między poszczególnymi elementami, a także to, czego się o tych elementach domyślamy.
Aktualnie rozwijam swój warsztat o nową technikę. Tworzę prace na tablecie graficznym. Kilka z nich prezentuję w ramach cyklu „Osobowości”.
Mój świat jest złożony. Zapraszam Cię do niego.

Back to Top