Wernisaż wystawy zbiorowej DOLCE VITA – 1.03

Tematem i nazwą wystawy będzie dolce vita, czyli wszystko wokół przyjemności życia zawarte w malarstwie i plakatach. Będzie o cielesności, muzyce, jedzeniu i picu oraz przyjemności z rzeczy materialnych. W wystawie bierze udział czterech artystów: Moka Szymankiewicz, Monika Gil, Borys Poddbębniak i Anita Korynek także będzie różnorodnie i każdy ugryzie temat z innej strony

Artyści:
Borys Underoak
Wrocławski malarz inspirujący się amerykańskimi plakatami reklamowymi z lat 60. Miłośnik dzikiego zachodu i intrygujących obrazów.

Anita Korynek
Projektantka mody i graficzka rozmiłowana w sztuce plakatu. Lubi sięgać do tradycyjnej grafiki, głównie linorytu. Miłośniczka pięknych rzeczy i dobrych filmów.

Monika Gil
Wrocławska malarka i graficzka o nonszalanckim stylu. Uwielbia eksperymentować z technikami i eksplorować świat wyobraźni. Inspiruje się sztuką prymitywną.

Moka Szymankiewicz (1984)
Charyzmatyczna artystka, malarka, samouk o ogromnej wrażliwości oraz dystansie do siebie. Tworzenie jest jej sposobem na wyrażanie emocji i odzwierciedlenie własnego poczucia przestrzeni. Głęboko osadzona w tu i teraz oddaje się pasji bez reszty. Wystawiała swoje prace we Włoszech, Belgii, Niemczech oraz wielokrotnie w Polsce, kraju w którym się urodziła. Za jej twórczością stoi bogata i niepokorna osobowość. Zachwyca się wszystkim, wszędzie widzi potencjał. Miłość do przyrody i zwierząt, empatia pozwala jej na jeszcze mocniejszy wgląd w siebie i ukazywanie go światu.

Back to Top