Wieczór gambijski vol. 4 – 28.06

Zapraszamy na wyjątkowy, już czwarty koncert z cyklu: „Wieczór Gambijski” . Tym razem naszym gościem będzie multiinstrumentalista:

Ansumana Suso – Młody, wszechstronnie ukierunkowany muzyk urodzony w rodzinie Griotów. Jest młodszym bratem Yusupha Suso, którego gościliśmy podczas pierwszej edycji wieczoru. Ansumana oprócz balafonu, który w jego najbliższej rodzinie jest wiodącym instrumentem, do perfekcji opanował grę na Korze (21 strunowa harfa), gitarze, klawiszach, bębnach mandinka, djembe i dundun. Od kilku lat jest rozchwytywanym muzykiem w Gambii oraz podróżuje po świecie. W jego dorobku artystycznym, warto wymienić:

2015r – nagranie albumu „Reason” z jednym z najwybitniejszych muzyków hip-hop/Reggae w Gambii aka Silky Criss

2016r – nagranie albumu „Watotije” wraz z ST Brikamaboyo

2017r – pobyt w Mali, gdzie grywał z Toumani i Sidiki Diabate, Nampe Sadio, Tata Diabate
– pobyt w Casamance (Senegal) u boku Seckou Keita
– pierwsza wizyta w Europie na trasie koncertowej po Belgii wraz z Jali Madi i Bartem Peetersem. W Danii kooperując z duńskimi jazzmanami oraz bratem Yusuphem Suso w The Gambian Folk Project
– World Music Festiwal Bangalore w Indiach

Afrotuba – powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz przeróżnych korelacji z wrocławskimi muzykami. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków.
Sekcja rytmiczna, bazuje na tradycyjnych rytmach i pieśniach griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie.
Sekcja dęta inspiruje się folkiem Słowian, bałkańskim, latynoamerykańskim oraz muzyką nowoczesną. Różnorodne punkty odniesienia, słychać w energetycznej i zróżnicowanej formule muzycznej, popartej autorskimi aranżacjami.

AfroTuba zabiera w muzyczną podróż po zakamarkach globu, szerzy ideę pokoju na nim, propaguje jedność i miłość.

Więcej o zespole na:
https://www.facebook.com/Afrotuba-368807239981377/

Link do wideo:

Back to Top