AfroTuba gra z okazji 18 AfryKamery – 21.03

Z okazji 18 edycji festiwalu Afrykamera Wrocław zapraszamy na koncert zespołu AfroTuba.
AfroTuba powstała pod koniec 2014 roku. Jest owocem wieloletniej fascynacji muzyką etniczną z różnych części świata ze szczególnym naciskiem na Afrykę zachodnią tj. Burkina Faso, Gambię, Gwineę, Mali i Senegal.
Jak sugeruje sama nazwa, muzyka AfroTuby to fuzja gatunków. Sekcja rytmiczna (bębny djembe i dundun, bębny szczelinowe, balafon, Kalimba i przeszkadzajki), bazuje na tradycyjnych rytmach i pieśniach griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadziła podczas licznych podróży po czarnym kontynencie i Europie. Sekcja dęta inspiruje się folkiem słowiańskim, bałkańskim, latynoamerykańskim oraz muzyką nowoczesną.
Różnorodne gusta i zamiłowania członków zespołu, wpływają na barwną, mocno energetyczną i zróżnicowaną formułę ich muzyki, popartą autorskimi aranżacjami ze słowiańską charyzmą.
W 2022 roku podczas Slot Art Festiwalu na pokładzie AfroTuby pojawiła się Katarzyna Broda-Firla, co wpłynęło na bezpośrednie nawiązanie do rodzimego folkloru Pogórza Cieszyńskiego. I tutaj wraz z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Afrykamery „Kobieta”, pierwsza wrocławska odsłona AfroTuby z naszą wisienką na torcie Kasią Brodą – Firla na pokładzie.
Kluczowym założeniem twórczości zespołu są: muzyczna podróż po zakamarkach kultur etnicznych świata, szerzenie idei pokoju na nim, doświadczanie siebie, tworzenie wspólnej harmonijnej energii jedności i koegzystencji społecznej.

Back to Top