Wernisaż wystawy Anity Kulon – 26.09

Anita Kulon – fotograf, portrecistka

Fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Zaczęło się w szkole, którą ukończyła dyplomem z fotografii mody. Jeszcze w szkole pracowała przy sesjach fotograficznych w charakterze asystentki, makijażystki i stylistki. Swoją pasję rozwinęła w Dublinie, gdzie zajęła się fotografią kreatywnych portretów.

Lubi myśleć o fotografii jako o sposobie kreowania świata, możliwości tworzenia i pokazywania portretów w niecodzienny sposób. Dlatego też dla niej zdjęcie zaczynają się od pierwszego pomysłu, poprzez tworzenie kreacji, makijażu, aż do momentu edycję zdjęć. Do większości swoich zdjęć stylizację i makijaż przygotowuje sama. Jest zafascynowana emocjami jakie może przekazać portret. Swoje prace lubi nazywać obrazami, na których fotografowane osoby wyglądają jak postacie z pogranicza realnego świata i snu.

Wystawiała na wystawach w Polsce i Irlandii, zarówno indywidualnych i grupowych. Jej prace były publikowane na łamach i stronach internetowych magazynów artystycznych i modowych w wielu krajach na świecie. Pracowała w legendarnym magazynie muzycznym i przy spektaklach teatralnych w Dublinie. Jest laureatką i finalistką polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Back to Top